GÜNÜM

Seda ÖZCAN 23 Ağustos 2013 0
GÜNÜM

GÜNÜM

Bugün günlerden SENSİN. Seni yaşayacağım her saniyesinde. Seninle yaşar gibi seni. Kahvaltıyı sen hazırlayacaksın. Kızarmış ekmek diliminin üzerine çilek reçelinden gülen bir yüz yapacaksın. “günün çileklerin renginde ve tadında geçsin sevgilim.” diyeceksin sıcacık gülümseyerek beni de gülümseten ifadenle. Ben ısırmaya kıyamazken sen dudaklarını uzatacaksın ekmeğin diğer ucuna. Gülümseten ekmek diliminde birleşecek dudaklarımız. Çilekten daha tatlı gelecek bu tat. Orta şekerli bol köpüklü türk kahvesi taçlandıracak bu tadı. Seni sıralayacağım yalancıktan falımda. Ben olacağım falında. Ola ki başka birinin silueti çıksın, kıskanacağım seni. Alaycı kızgınlığımla omuzlarına vururken sarılacaksın bana. gözlerimi kapatacağım sen, açacağım yine sen..hep sen olacaksın gözümün gördüğü yerin dışında da sen olacaksın..

Gazete haberlerini tartışırken şükredeceğiz şanslı olduğumuz için. Birbirimize sağlıkla sarılabilmenin anlamını kavrayacağız. Söz vereceksin bana her zaman yanımda olacağına dair. Çıkıp yürüyeceğiz sonra el ele. Kaldırımlar kıskanacak bizi. Alışveriş yaptığımız marketin o sevimli kasiyeri yine gülümsemesiyle ve saklayamadığı imrenme duygusuyla karşılayacak bizi. Birbirimizle değil BİZ olduğumuz için. Bütünleşmek bu olsa gerek.

Mutfağımızın vişne kurusu rengi dolaplarında yankılanacak kahkahalarımız, akşam yemeğimizi keyifle hazırlarken. Köfteler, parmaklarından alırken tüm lezzetini; peynirli salatamı öveceğim ben. Sonra köftedeki salçanın kıvamının mükemmelliğini söyleyeceğim gönlünü alırcasına. Sen çatalından bırakacaksın önce lokmanı. Sonra bana uzanacaksın. Henüz köftenin tadını alamamışken dudaklarınla doyacağım. Tadım tuzum sen olacaksın sofrada. Balkonda dans edeceğiz şehre inat. Şehrin ışıklarına inat yıldızlar eşlik edecek bize. Yıldızım sensin diyeceğim. Işığımsın diyeceksin.

Gündüz ayrı güzel olacak seninle. Gece ayrı. Ben yatmadan önce bir kadeh daha içmek isteyeceğim o güzel kırmızı şaraptan. İstemeyeceksin önce ama kıramayacaksın sonrasında. Kırmızı sularda mavi gemiler hayal edeceğim kadehimde. Sana anlatacağım. Dinleyeceksin. Hayal gücümle gerçek arasında bağ kurmaya çalışarak gülümseyerek. Gemimi önce yüzdüreceğim, batıracağım sonra. “İçinde aşk olmayan gemilere yer yok denizimde.” diyeceğim. Kağıttan bir gemi yapacaksın bana, yeşil mumun ışığında. Kırmızı denizimde mavi kağıt gemim yüzerken, gözlerine bakmamı isteyeceksin. “Denizimsin” diyeceksin. Aşk dolu. Uçsuz bucaksız.. gerçeğim diyeceksin. Dokunacağım sana. Parmak uçlarım gezinerek teninde. Hızla akan zamanı durdu sanacağız o an. Öylesine zamansız öylesine çok seveceğiz. Öylesine coşkun hissedeceğim seni ve sevgini.

Ve ertesi güne, bugün günlerden sen diye başlayacağım yine.

797 total views, 2 views today

Bir Yorum Yaz »